Przejdź do głównej zawartości

Jak często publikować posty

Pisanie postów

Czy warto pisać codziennie?
Może wystarczy raz lub dwa razy w tygodniu?
A może raz w tygodniu to za mało?
Na to pytanie nie ma chyba jednej, właściwej odpowiedzi, a wszystko zależy od tego jaką dziedzinę opisujesz/jaka jest tematyka Twojego bloga.
Jeśli piszesz o swoim życiu codziennym to każdego dnia może być coś do napisania i podzielenia się tym z innymi - mniej lub bardziej fascynującego, ale nawet prosta czynność umiejętnie opisana może wciągnąć czytelnika, rozbawić, skłonić do przemyśleń.
Pisząc w jakimś konkretnym temacie, w którym się specjalizujesz to musisz liczyć się z tym, że publikując posty codziennie temat może się wyczerpać - czego nie życzę. 
Niszowe tematy mają to do siebie, że nie jest to temat rzeka, ale wszelkiego rodzaju ciekawostki, własne życie, moda... pisz kiedy masz ochotę, pisz jeśli czujesz taką potrzebę, pisz kiedy masz wenę twórczą. :-)

W pisaniu, zdobyciu i utrzymaniu czytelników ważna jest konsekwencja.
Przyzwyczajając czytelnika do codziennych postów musisz liczyć się z tym, że jeśli któregoś pięknego dnia, lub kilka dni, nie znajdziesz czasu, czy ochoty na pisanie to możesz zniesmaczyć tych, którzy odwiedzają Twój blog i liczą na nowe, interesujące ich treści.
Wybierz taką częstotliwość, aby temat się nie wyczerpał, ale też zostało trochę czasu na pracę, życie rodzinne i przyjemności, bo blog chociaż jest tworzony przez Ciebie z pasją i lubisz to co robisz, nie powinien zabrać Ci całego wolnego czasu.
Blog ma być Twoją odskocznią, a nie zamiennikiem życia realnego.
Inne sprawy też są ważne, nie samym blogowaniem człowiek żyje. :-)

Ja wybieram opcję dwóch/trzech postów w tygodniu.
Chcę mieć trochę czasu dla rodziny, dla siebie i po to, aby móc spokojnie przygotować nowy post, bez presji i ciśnienia.
Taką opcję wybrałam jako optymalną, takiej będę się trzymać i taką Wam polecam. :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dlaczego blog?

Dlaczego blog zapytacie?

Jak dodać funkcję ,,drukuj"

Istnieje kilka sposobów na dodanie funkcji drukowania pod każdym postem.
Pokażę jak zrobić to w zaledwie kilka minut.
Prosto, szybko i bez problemów. :-)

Gdzie założyć darmowego bloga

Gdzie założyć darmowego bloga - to pytanie zadaje sobie chyba każdy kto zamierza prowadzić bloga, a chce żeby to było proste, całość przebiegła szybko i sprawnie, a blog był funkcjonalny z wieloma przydatnymi gadżetami i ładnymi szablonami.